Pod širákem

July 1, 2019

Je vedro. Dusno, pařák. V takovém počasí se snad vůbec nehodí chodit do kavárny.  Ani v ní pracovat. Ale přesto se v jedné občas ocitám. Není tam klimatizace a v našem růžku u kávovaru a myčky je vždy ještě o pár stupňů víc. Babička se mě nedávno zeptala:

 

-„ A ty v té kavárně máš nějaký dobrý výdělek?“

-„Absolutně NE.“, odpověděla jsem popravdě.

-„Tak se na to vybodni, ne?“

 

Jenže mě to asi pořád baví. To může značit samozřejmě různé choroby. Také často nevypadám jako radost sama, zvlášť když přichází zákazníci se svými neochvějnými požadavky typu: „Nemáš banán?“ (V kavárně, kde teď pracuji, mi většinou lidé tykají) a ještě si přitom ukradnou, ano, podotýkám, ukradnou džbán s vodou, jenž je určen pro všechny, a já jej pak hledám po kavárně.  A zatím se domyje myčka, přitom přijede závoz a je třeba rychle připravit občerstvení na zasedačku. Fronta na kávu se začne kupit, stejně jako nádobí ve dřezu, a tu naše hrdinka přichází znovu: „Opravdu nemáš banán?“

 

Tohle sice nebývá onen moment totálního štěstí, ale přece je tam stále něco, co mi nedovolí prchnout. Když se totiž někdy ocitnu ve vzácném vakuu nad tím vším, najednou neexistuje stres a press. (Kromě těch, co jsou objednané – kvalitní vtípek z přehřátí)

 

Tělo mechanicky vyrábí práci, zatímco slyším rozhovor dvou kluků u stolu číslo dva. Řeší, co je potřeba k tomu, aby člověk mohl řídit lokomotivu. Opodál zas dvě dámy:

 

-„Já ti mám takovou divnou rýmu nerýmu…“

-„To je přechod.“

 

A dva týpci na terase:

 

-„Víš co, to je karma- jednou najdu cíga a pak je zase ztratím.“, vyfoukne přitom mentolku kamarádovi do obličeje, až to zaštípe do nosu i mně.

 

Těžko říct, jestli tohle je ta magie kavárenské práce, která se mě zuby nehty drží a nepouští. V takovém vedru se těžko něco definuje.

 

Ovšem, jaké by asi bylo vytvořit si jednu směnu pod širým nebem? Třeba na nějakém festivalu. Mohl by být klidně na jižní Moravě. Například v Boskovicích. A víte, co? Tak v sobotu 6.7. Dejme to od 14:00. A banány nevedeme!

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Vnímám jenom ticho. I když. Žádné absolutní ticho asi není, jen takové to - za vším. Za proudem aut a cinkotem tramvají, švitořením myšlenek. Jak tak...

Meziminutky

April 2, 2018

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky

July 1, 2019

April 28, 2019

December 31, 2018

November 4, 2018

October 28, 2018

October 14, 2018

October 7, 2018

September 30, 2018

September 23, 2018

September 17, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by EDDIE BAKER. Proudly created with Wix.com