Podzim

Je neděle. Sedím ve Stromovce, čerpám dé vitamín a přemýšlím, co napsat. Žlutost je všude kolem, v slunci, co svítí, v listí, které na nás prší i na mém tričku. Na říjen je opravdu hodně stupňů.

Najednou jde kolem kamarádka, kterou jsem neviděla roky: „Teréz?“ zkusí se optat.

Za chvilku už sedíme spolu a kecáme o aktuálním stavu věcí. Zdá se, že jsme se nesešly jen my dvě, ale i naše nálady. Jedna z nás použije slovo „depka“ a druhá řekne, že ji má taky. Načež se z té tragikomédie nahlas rozesmějeme. Když pak během konverzace vyzvídám podrobnosti, zeptá se A.: „Ty nemáš o čem psát, viď?“

Možná je ta „depka“ kvůli tomu loučení se s létem, napadne mne a říkám, že je zřejmě jedna z posledních možností, jak si vychutnat opalování jen v tričku. Na to A. velice vážně pokyvuje a líčí, že kvůli tomuto uvědomění vybírala svůj dnešní outfit zvlášť pečlivě.

Dělala jsem pak doma zelený čaj a při jeho přípravě dbala na pomalost. Jak jinak by si jej mohl člověk vychutnat. „Hm…Aby se plod, výšivka nebo květina uskutečnily, musí se nejprve vykoupat v čase, takhle nějak to bylo“, brumlám si pro sebe, když konvice píská. *

„Když se cítííííš sááám a nevíííš kudyyyy“ zpíval předevčírem jeden muž bez domova svým kámošům v parku u Nuseláku v okamžiku, kdy jsem procházela kolem. Protáhnul to „yyyy“, tak, že ho kolega už musel doplnit:„nevíš kudy kááám, jdi za štěstíííím.“ Uvažovala jsem o textu písně potom zbytek cesty domů a trochu mě popudil. To přeci není žádná destinace takové štěstí. Nebo ano?

Ale už je čas jít. Dokud slunko šajní a průčelí domů se leskne. Jedna stará paní veze druhou na vozíku a na přechodu pro chodce mi byl darován úsměv.

Tak uka příští vteřino, co tam máme dál.

* Přesně: "Aby se plod, výšivky anebo květina uskutečnily, musí se nejprve vykoupat v čase."

Exupéry, de Saint A., Citadela


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square