Václavák

June 24, 2018

Procházím Václavákem a je krásně. Harmonika plus pop songy z obchodů s nekonečným množstvím hadér. Západ slunce nad hodinami, které mezi mraky ukazují 21 a pět minut.

 

Na zahrádce pizzerie si madam zrovna nasypala cukr do latté, ponořila lžičku, a ve skleněném hrnku se všechny tři vrstvy promíchaly. Téhle ženě a druhé naproti dělá kombinace slunce, stínu a stolu na nohách proužky.

 

Dva kamarádi, co stáli opodál, se právě rozloučili a  já jsem u toho, když tomu, co tam zůstal, mizí úsměv.  Pomalu, zvolna, až do neutralu.

 

Na venkovním festivalu se chystá další představení. Herci si „v zákulisí“ upravují košile a červený balonek vylétl do vzduchu. Za ním hned druhý, třetí. Vypouští je dva hošánci snědé pleti a cizího jazyka. Aha, je to stejný jazyk, jako má prodavač z večerky v Kamenický, ale i všude jinde. Zní to drze a řvavě. Naštěstí mě dav unáší.

 

Do kubánského baru se chodí i s pejskem čivavou, pokud jsi slečna na vysoké noze a piješ ráda barevný drinky s brčkem. Když jsi jiná, uklízíš právě ve stánku trdelníky a těšíš se domů. V Kaprovce se rozsvítily lampy a maj oranžový světlo, teplý jako slunce, co přikrylo hrad. Vzduch mě hladí po tváři a největší jistotou Vesmíru je, že máme léto!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Vnímám jenom ticho. I když. Žádné absolutní ticho asi není, jen takové to - za vším. Za proudem aut a cinkotem tramvají, švitořením myšlenek. Jak tak...

Meziminutky

April 2, 2018

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky

July 1, 2019

April 28, 2019

December 31, 2018

November 4, 2018

October 28, 2018

October 14, 2018

October 7, 2018

September 30, 2018

September 23, 2018

September 17, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by EDDIE BAKER. Proudly created with Wix.com