Setkání

Přijela jsem ze setkání s přáteli nad ránem, ale spát se mi nechce. Po několika letech jsme se viděli. My tři, Ondra, Kristýna a já. Trávíme čas zase spolu, jako by se nechumelilo. A že se mezitím chumelilo.

Hrajeme na kytaru, vyprávíme a smějeme se celý den. Břišní svaly dostaly zabrat. Pozdě v noci vysazuji Ondru v K.H. Ještě procházka kolem Barbory a alou do Prahy.

Dostala jsem chuť na sušenku, co jsem si teď tak oblíbila, a proto zastavuju na pumpě. Obsluhuje ji jediná prodavačka. Baví se zrovna venku s mladým párem a evidentně se všichni znají. Vypínám motor zrovna při posledních větách:

„ A vy už čekáte další, že jo? V prosinci, jo? No, to jste si pospíšili!“ Smějí se,vtipkují a loučí.

Paní, jež pak zašla zase dovnitř za kasu, mizí úsměv z tváře pomalu a podle mě tam zůstal doteď. Prý, ať se mám krásně, řekla, když jsem jí platila. V půl třetí ráno jednu opuštěnou benzínku přikryla něha.

Myslím pak jen na přátele a na to, že všechno je možné. Dozvědět se od obsluhy v restauraci, že na jídlo budeme čekat dvě hodiny a jako jeden muž odpověďět : „Super", jelikož si toho máme tolik co říct. Omluvit se někomu po čtyřech letech, říct to mezi řečí a otevřít, co tam celou dobu „viselo“ (když se chumelilo). Mít k tomu ještě svědka, který nezavazí, ale jde kus napřed a jen se uvnitř tetelí radostí. A dělá blbá selfíčka.

Přiznat si, že někdy je všechno třeba i pěkně na nic, zároveň se však svému „balastu“ od srdce zasmát. Tančit balet na Jarka Nohavicu v Kostelní ulici ve čtyři ráno, protože nikde nikdo. Uvěřit na horoskopy a vymluvit ostatním názor na některá ze znamení. Nechtít nic vrátit, ale ani uspíšit.

Napsat úryvek a se svítáním jej uveřejnit.


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square