Setkání

June 3, 2018

Přijela jsem ze setkání s přáteli nad ránem, ale spát se mi nechce. Po několika letech jsme se viděli. My tři, Ondra, Kristýna a já. Trávíme čas zase spolu, jako by se nechumelilo. A že se mezitím chumelilo.

 

Hrajeme na kytaru, vyprávíme a smějeme se celý den. Břišní svaly dostaly zabrat. Pozdě v noci vysazuji Ondru v K.H. Ještě procházka kolem Barbory a alou do Prahy.

 

Dostala jsem chuť na sušenku, co jsem si teď tak oblíbila, a proto zastavuju na pumpě. Obsluhuje ji jediná prodavačka. Baví se zrovna venku s mladým párem a evidentně se všichni znají. Vypínám motor zrovna při posledních větách:

„ A vy už čekáte další, že jo? V prosinci, jo? No, to jste si pospíšili!“ Smějí se,vtipkují a loučí.

 

Paní, jež pak zašla zase dovnitř za kasu, mizí úsměv z tváře pomalu a podle mě tam zůstal doteď. Prý, ať se mám krásně, řekla, když jsem jí platila. V půl třetí ráno jednu opuštěnou benzínku přikryla něha.

 

Myslím pak jen na přátele a na to, že všechno je možné. Dozvědět se od obsluhy v restauraci, že na jídlo budeme čekat dvě hodiny a jako jeden muž odpověďět : „Super", jelikož si toho máme tolik co říct.  Omluvit se někomu po čtyřech letech, říct to mezi řečí a otevřít, co tam celou dobu „viselo“ (když se chumelilo). Mít k tomu ještě svědka, který nezavazí, ale jde kus napřed a jen se uvnitř tetelí radostí. A dělá blbá selfíčka.

 

Přiznat si, že někdy je všechno třeba i pěkně na nic, zároveň se však svému „balastu“ od srdce zasmát. Tančit balet na Jarka Nohavicu v Kostelní ulici ve čtyři ráno, protože nikde nikdo. Uvěřit na horoskopy a vymluvit ostatním názor na některá ze znamení. Nechtít nic vrátit, ale ani uspíšit.

Napsat úryvek a se svítáním jej uveřejnit.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Vnímám jenom ticho. I když. Žádné absolutní ticho asi není, jen takové to - za vším. Za proudem aut a cinkotem tramvají, švitořením myšlenek. Jak tak...

Meziminutky

April 2, 2018

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky

July 1, 2019

April 28, 2019

December 31, 2018

November 4, 2018

October 28, 2018

October 14, 2018

October 7, 2018

September 30, 2018

September 23, 2018

September 17, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by EDDIE BAKER. Proudly created with Wix.com