Vyčistit zuby

Když jsem si dnes čistila zuby, pasta na chvíli zachutnala jako něco z dětství. To, co se vkrade, když to člověk nejméně čeká. Něco, co víte, že je z dětství, ale nevíte už co, a jestli to vůbec byla chuť. Jestli se nejedná spíš o zvuk, místo, jiný smyslový vjem, který vám chuť připomněla. Malinký závan důvěry. Odkud?

Ale vůbec je dneska nějaké čerstvo. Po všech nočních můrách může být ráno překvapení. Ptáci zpívají a děti naproti ve školce na dvorku blbnou. Uvařila jsem zelený čaj, co je opravdu ale opravdu zelený. Přidali tam totiž matchu. Nebo žábu, napadlo mě, a hned jsem zakroutila hlavou nad nepovedeným vtipem.

Pračka, co pere v kuchyni prádlo, zní úplně stejně, jako když se rozjíždí metro.

Vždyť mám vlastně čas, co takhle vyrazit na špacír? Pražsky: VEJLET. Za hodinu už kupuju jízdenku, nastupuju do vlaku, a vydávám se na pěší okruh. Potkávám housenku, co ve vzduchu tančí na neviditelném vlákně, pasoucí se krávy a berušku, která mi přistála na džínech.

Když jsem se vracela, slunce už bylo na horizontu. Může se to tak říct, ne? Paní, co jela v autě kolem, náhle zastavila, jestli prý nechci svézt do Berouna.

„Ne, děkuji!“, usměju se zeširoka. „Aha, vy jste turista!“, říká při pohledu na moji kabelčičku - jak do města.

Večer na oslavě jeden kluk pronesl, že ta košile, co mám na sobě, vypadá jako ubrus v italské restauraci. Haha. Následovala debata nejen o košilích všeho druhu, pivo, víno, nová seznámení.

Nakonec se vydáváme pěšky přes most, Maryanka a já. Zpíváme nahlas Lady Gagu a máme přitom záchvaty smíchu. Říkám si, kdy asi tak z tohohle vyrosteme a zároveň doufám, že nikdy.

Tak šup, vyčistit zuby a spát!


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square