Vyčistit zuby

May 20, 2018

Když jsem si dnes čistila zuby, pasta na chvíli zachutnala jako něco z dětství. To, co se vkrade, když to člověk nejméně čeká. Něco, co víte, že je z dětství, ale nevíte už co, a jestli to vůbec byla chuť. Jestli se nejedná spíš o zvuk, místo, jiný smyslový vjem, který vám chuť připomněla. Malinký závan důvěry. Odkud?

 

Ale vůbec je dneska nějaké čerstvo. Po všech nočních můrách může být ráno překvapení. Ptáci zpívají a děti naproti ve školce na dvorku blbnou. Uvařila jsem zelený čaj, co je opravdu ale opravdu zelený. Přidali tam totiž matchu. Nebo žábu, napadlo mě, a hned jsem zakroutila hlavou nad nepovedeným vtipem.

 

Pračka, co pere v kuchyni prádlo, zní úplně stejně, jako když se rozjíždí metro.

 

Vždyť mám vlastně čas, co takhle vyrazit na špacír? Pražsky: VEJLET.  Za hodinu už kupuju jízdenku, nastupuju do vlaku, a vydávám se na pěší okruh. Potkávám housenku, co ve vzduchu tančí na neviditelném vlákně, pasoucí se krávy a berušku, která mi přistála na džínech.

 

Když jsem se vracela, slunce už bylo na horizontu. Může se to tak říct, ne? Paní, co jela v autě kolem, náhle zastavila, jestli prý nechci svézt do Berouna.

„Ne, děkuji!“, usměju se zeširoka. „Aha, vy jste turista!“, říká při pohledu na moji kabelčičku - jak do města.

 

Večer na oslavě jeden kluk pronesl, že ta košile, co mám na sobě, vypadá jako ubrus v italské restauraci. Haha. Následovala debata nejen o košilích všeho druhu, pivo, víno, nová seznámení.

 

Nakonec se vydáváme pěšky přes most, Maryanka a já. Zpíváme nahlas Lady Gagu a máme přitom záchvaty smíchu. Říkám si, kdy asi tak z tohohle vyrosteme a zároveň doufám, že nikdy.

 

Tak šup, vyčistit zuby a spát!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Vnímám jenom ticho. I když. Žádné absolutní ticho asi není, jen takové to - za vším. Za proudem aut a cinkotem tramvají, švitořením myšlenek. Jak tak...

Meziminutky

April 2, 2018

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky

July 1, 2019

April 28, 2019

December 31, 2018

November 4, 2018

October 28, 2018

October 14, 2018

October 7, 2018

September 30, 2018

September 23, 2018

September 17, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by EDDIE BAKER. Proudly created with Wix.com