Co když

May 5, 2018

 

Můj děda byl Řek. No, a na Kamenické je řecký obchod. Rozumíte, někdo chodí na hřbitov a já chodím do toho obchodu. Za dědou. Jakmile tam vstoupím, je ve mně posvátnost. Dojmou mě věci, které tam mají a které znám. Například sůl, ta krabička, co ležela vždy na stole. Kalas. No, tak oni ji tam prodávají a vypadá pořád stejně!

 

A tak jdu do toho obchodu pozdravit dědu a raduju se tam z věcí v regálech. Není to moc? Není to blbý? Ale co… Kdo to ví?

 

Řidičovi v taxíku před hotelem, co leží rozvalený z nudy za volantem, tomu je to fakt jedno. Břicho má snad výš než hlavu, jak si tam zevlí.  V parku pak jde kluk a telefonuje. V ruce drží pugét natrhaných šeříků. Rostou teď všude a jejich vůně se line tak, že se z ní snad pominu.

 

Se spolubydlícími činíme odpoledne rozhodnutí, že všichni tři zajdeme s tříděným odpadem. To je tak, když nějakou činnost člověk povýší na událost! Jásala jsem, že se strašně těším, jak půjdem spolu. A že si to teda musíme užít. Bára se smála. Napřed jsme pobesedovali u kávy a nalámané fidorky a pak hurá!

 

Kontejner na sklo byl plný, a tak jsme to museli nechat vedle. Poté B přečetla upomínku, že kdo to nechá vedle, tomu hrozí pokuta. Podívala se na mě a Jiří řekl, že musíme jít nenápadně po druhé straně ulice a dělat, že se jen procházíme.

 

Jela jsem pak kamsi autem a vlasy měla umyté. A blond, jedině blond! Před kavárnou tam nahoře seděl pán, na hlavě naraženou bekovku. Típal zrovna cígo.  V  ten moment zahýbám do Veletržní a jen mě napadá: Co když? Co když je vše nejlepší, jaké to právě teď může být?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Vnímám jenom ticho. I když. Žádné absolutní ticho asi není, jen takové to - za vším. Za proudem aut a cinkotem tramvají, švitořením myšlenek. Jak tak...

Meziminutky

April 2, 2018

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky

July 1, 2019

April 28, 2019

December 31, 2018

November 4, 2018

October 28, 2018

October 14, 2018

October 7, 2018

September 30, 2018

September 23, 2018

September 17, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by EDDIE BAKER. Proudly created with Wix.com