Meziminutky

April 2, 2018

Vnímám jenom ticho. I když. Žádné absolutní ticho asi není, jen takové to - za vším. Za proudem aut a cinkotem tramvají, švitořením myšlenek. Jak tak jdu, vysvitlo první teplé slunce letošního předjaří. Zastavuju se a nasávám ho. Stoupla jsem si zrovna ke skleněné výloze jakési „HIGH“ firmy. Paní uvnitř si nese kafíčko v hrnku. To mě uklidňuje a říkám si: Vida, jsou tam lidé jako my.

 

Po chvíli jdu dál a přemýšlím o své návštěvě na planetě Zemi. O tom, jestli se se všemi blízkými zase potkáme, poté, co to tady zabalíme. Třeba se Simonkou. Taky jsem jí to napsala a ona, že tomu věří, že se potkáme v dalším životě, akorát se prý už nepoznáme. Hm, anebo taky jo, já na to.

 

Sluníčko nabírá na intenzitě, když procházím kolem chlápka, co stojí uvnitř v dodávce vzadu. Dal si ruce v bok a vydechnul. Asi čeká na náklad. Taková ta „meziminutka“. Takový ten moment.

 

Když se rozhodnete někam zavolat, vytočíte číslo, ale ještě je tu ona chvilka, než to začne dělat to „tů…tů..“ Nebo když si vzpomenete na skvělý vtip, rychle ho chcete povyprávět, ale máte ho zapsaný nebo je na Facebooku, a trvá, než ho najdete. (Udržet nadšení při hledání!) Startování auta, kdy je třeba počkat, až po jednom otočení zhasnou ta dvě světýlka, než se může „dootočit“.  Pauza na poště, když hledáte občanku. Takové ty chvilky „pro nic“… To kvůli nim nepospíchám, uvědomuju si a píšu. Když už jsem na té návštěvě na planetě Zemi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Vnímám jenom ticho. I když. Žádné absolutní ticho asi není, jen takové to - za vším. Za proudem aut a cinkotem tramvají, švitořením myšlenek. Jak tak...

Meziminutky

April 2, 2018

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky

July 1, 2019

April 28, 2019

December 31, 2018

November 4, 2018

October 28, 2018

October 14, 2018

October 7, 2018

September 30, 2018

September 23, 2018

September 17, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by EDDIE BAKER. Proudly created with Wix.com